Málna Lekvár Mag Nélkül

Egészben Sült Őzcomb

Apósom nagyon meg volt elégedve, ízlett neki minden. Tényleg nagyon egyszerűen elkészíthető és nagyon finom! Akár marhahúsból is elkészíthető.

Őzcomb receptek | Mindmegette.hu

  • Egyben sült őzgerinc | Nosalty
  • Kézilabda BL fogadási tippek és BL élő közvetítés 2021 🏆
  • Egészben sült comb paprikamártással | Nosalty

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.

Őzcomb egészben sütve - Receptkereső.com

Elkészítés: Az őzcombot kicsontozom (amiből én készítettem fiatal állat volt, olyan egy kiló, egy kiló húszdekányi darabot kaptam belőle). Gondosan lehártyázom, szépen megformázom, kerekded alakú legyen, hegyes késsel spékeléshez előkészítem. A levágott darabkák mehetnek egy későbbi pörköltbe. Elkészítem a pácot: keverőtálba lereszelek 1 kis fej hagymát, összezúzok 2 gerezd fokhagymát, beleadok pár szem borókabogyót és egész borsot, mehet bele 1 kávéskanálnyi mustár, ugyanannyi piros arany, csipetnyi zsálya és tárkony, felöntöm olyan fél decire való olívaolajjal, és alaposan összedolgozom. Beleforgatom a húsomat, hagyom benne állni 1-1, 5 órát (ismétlem, zsenge húsról beszélek), de többször átforgatom. Amíg a hús érlelődik, előkészülök a sütéshez. Először is iszom egy laza fröccsöt. A hagymát megtisztítom, negyedre, a paradicsomot cikkekre, a paprikát szeletekre vágom. A fokhagymagerezdeket tisztítás után hosszában felezem. A szalonnát szeletelem, majd felcsíkozom a spékeléshez. Köretet is csinálok hozzá, én burgonyagombócban (recepttáramban) gondolkodom, azt is előkészítem.

Forró sütőben lefedés nélkül puhára sütjük. Tálaláskor a burgonyapürét meglocsoljuk 1-2 ek. pecsenyelével. Én ezt a csodálatos ízharmóniát még házi ecetes szilva savanyúsággal egészítettem ki.

Egészben sült comb paprikamártással | Nosalty

győri édes háztartási keksz

Famulus konyhája: Omlós, sült őz comb

Az őzcombot alaposan megmossuk, megszárogatjuk. 2-3 cm-es távolságokban X alakban bemetszést ejtünk a húsban, a lyukakat felváltva fokhagymával, kockázott kolozsvári szalonnával töltjük meg. A hús mindkét oldalán elvégezzük ezt a műveletet. A hús mindkét oldalát megszórjuk ételízesítővel, borsikafűvel (helyette használhatunk tárkonyt / rozmaringot / majorannát is). A húst cseréptálba tesszük. A megmaradt kockázott szalonnával megszórjuk. Meglocsoljuk az olvasztott zsírral és megszórjuk a babérlevéllel. Előmelegített sütőben 2-2, 5 óra alatt 180 fokon készre sütjük. (Az első óra elteltével a húst megfordítottam. ) Közben puhára főzzük a kockázott burgonyát és a vajjal, tejjel pürét készítünk belőle, amit sóval, szerecsendióval fűszerezünk. A meghámozott és nagyobb kockákra vágott sütőtököt, valamint a negyedbe vágott lila- és vöröshagymával tűzálló tálba helyezzük. Vékonyan meglocsoljuk egy kevés olívaolajjal, sózzuk és rácsorgatjuk a mézet, majd megszórjuk az egy ág rozmaring levélkéivel.

Egyben sült őzgerinc | Nosalty

egeszben suelto őzcomb
Élvezd a medvehagymát! Így főztök ti – Erre használják a Nosalty olvasói a... Új cikksorozatunk, az Így főztök ti, azért indult el, hogy tőletek, az olvasóktól tanulhassunk mindannyian. Most arról faggattunk benneteket, hogy mire használjátok az éppen előbújó szezonális kedvencet, a medvehagymát. Fogadjátok szeretettel két Nosalty-hobbiszakács receptjeit, ötleteit és tanácsait, amiket most örömmel megosztanak veletek is. Nosalty Ez lesz a kedvenc medvehagymás tésztád receptje, amibe extra sok... Végre itt a medvehagymaszezon, így érdemes minden egyes pillanatát kihasználni, és változatos ételekbe belecsempészni, hogy még véletlen se unjunk rá. A legtöbben pogácsát készítenek belőle, pedig szinte bármit feldobhatunk vele. Mi ezúttal egy istenifinom tésztát varázsoltunk rengeteg medvehagymával, ami azonnal elhozta a tavaszt. És csak egy edény kell hozzá! Hering András

Őzcomb sütve Recept - Mindmegette.hu - Receptek

A rettenetesen béna kép ellenére, higgyétek el, ez egy igazán finom étel volt. Az őzpörkölt után most őzcombot sütöttem, féltem tőle, de sokkal jobb lett, mint azt gondoltam. Ezután bátrabban fogok majd neki a maradék őzhúsoknak. Vörösboros páclevet készítettem neki, elég volt egy nap pácolás a két kilós őzcombnak. Páclé: 1 l víz 5 dl vörösbor 1 vöröshagyma 2 fokhagyma 2 szál sárgarépa 2 petrezselyem 1 paszternák 1 kisebb zeller 1 tk. szemes bors fél citrom héja pár szem borókabogyó 2 babérlevél A húsról lefejtettem az összes hártyát. A páchoz megtisztítottam a zöldségeket, nagyobb darabokra vágtam, majd a vízzel, a borral és a fűszerekkel harminc percig lassú tűzön főztem. A húst egy üvegtálba (vagy porcelánba) tettem, ráöntöttem a forró páclevet. A lének el kell lepnie. Megvártam, míg kihült, majd szorosan lefóliázva a hűtőben pihentettem egy napig. Ha öregebb a hús 3-4 napig is lehet pácolni, időnként érdemes megforgatni benne a húst. Másnap kivettem a léből, megtűzdeltem füstöltszalonnával, megsóztam, majd kevés olajon elősütöttem.

A húst a zöldségágyra helyeztem, kevés vizet, olajat, házi paradicsomlevet (kb. 2 dl) és házi meggy lekvárt (3 ek) adtam hozzá. Alufóliával lefedve 200 fokon közel 1, 5 órát sütöttem. Puha, porhanyós húst kaptam. A tepsiben visszamaradt zöldségféléket visszaöntöttem a serpenyőbe és botmixerrel egy kicsit össze turmixoltam, de csak annyira, hogy sűrűbb - mártásos - állagú legyen és ne teljesen pürés, hanem darabos maradjon. A pikáns íz fokozására - csak édes borom volt itthon, száraz sajnos nem - tettem bele még 3 evőkanál meggy lekvárt. Nagyon szép színt adott a mártásnak és az íze is fantasztikus lett. Köretként főtt vajas burgonyát és diós gombócot készítettem. A gombóchoz a következő alapanyagokat használtam: 2 dl darált dió (egy részét finomabbra a másik részét durvára darálva, darabolva) 4 dl morzsa 2 db tojás 2 dl főző tejszín só, bors Az alapanyagokat összegyúrtam és kisebb gombócokat csináltam. Sós, forrásban lévő vízben főztem ki. Ezt a gombócot bármilyen más mártásos ételhez fel lehet tálalni.

A cseréptál aljára szedtem a zöldségeket, erre fektettem az elősütött húst, öntöttem alá kevés páclevet és a hideg sütőbe toltam. 220 fokra állítottam a sütőt, egy óra múlva megfordítottam a húst, a sütőt visszavettem 190 fokra. Két óra alatt omlósra, puhára sült. Kivettem és egy fóliával letakarva pihentettem. A zöldségeket és a pecsenyelevet egy szűrőn átpaszíroztam, majd egy kevés tejföllel felforralltam. Mustárral és pici cukorral ízesítettem. Körete burgonyafánk volt: 3 közepes burgonya (kb. 25 dkg) 30 dkg liszt 1 tk. só 3 ek. olaj 2 dl tej 2 dkg élesztő pici cukor A burgonyát héjában megfőztem, majd lereszeltem. Az élesztőt felfutattam egy kevés cukros tejben. Az összes hozzávalót egy tálba tettem, összegyúrtam, majd pihentetés nélkül ujjnyi vastagra nyújtottam. Kb. 5 cm átmérőjű korongokat szaggattam ki belőle, egy ruhával letakarva egy órán át pihentettem őket. Ezután bő, forró olajban pirora sütöttem a fánkokat.