Málna Lekvár Mag Nélkül

Marosi Ádám Olimpia

Egész nap kiegyensúlyozottan versenyezve a 2009-ben világbajnok Marosi Ádám bronzérmet nyert a londoni olimpia öttusaversenyében, míg a másik magyar induló, Kasza Róbert a 12. helyen végzett Londonban. A hibátlan lovaglás után Kasza a negyedik, Marosi pedig az ötödik helyről várhatta a zárószámot, a lövészettel kombinált futást. Marosi gyorsan megelőzte Kaszát, és végig jobban is lőtt, így hamar kiderült, hogy csak ő csatázhat az éremért a magyarok közül. Az élen futó Svoboda (cseh), Csao (kínai) páros azonban szinte alig hibázott a lövészetben, így nem lehetett őket megfogni, kettőjük között dőlt el az aranyérem sorsa, végül a cseh öttusázó győzött. Marosi a második lövészet után kicsit megközelítette ugyan őket, de meglehetősen kifutotta magát, így a végére elfáradt, és csak arra maradt ereje, hogy magabiztosan tartsa a harmadik helyet. A célban mind a két kezét az ég felé emelve jelezte, hogy maximálisan elégedett a bronzéremmel. Kasza Róbert folyamatosan csúszott vissza, és végül a 12. helyen végzett.

Marosi Ádám olimpiai bronzérmes

Balogh Gábor, aki Sydnyben volt ezüstérmes az olimpián a következő esélylatolgatásba kezdett: "Ami a lányokat illeti, nagyon bízom a jó szereplésükben! Ez nem légből kapott kijelentés, mivel tavaly Kovács Sarolta a világbajnokságon lett ezüstérmes, míg Tóth Adrienn az Európa-bajnokságon állhatott a dobogó második fokára. A fiúknál Marosi Ádámnak komoly esélye van az aranyéremre. Mivel Ádám, 2009-ben éppen Londonban lett egyéni világbajnok, kellemes emlékei vannak a városról. Persze az emlékekből nem lehet megélni, így szükséges van Ádám fanatizmusára, és jól sikerült felkészülésére! Ne feledkezzünk meg Kasza Robiról sem, aki elsőként szerzett indulási jogot azzal, hogy tavaly megnyerte a világ kupa döntőt, ami az olimpia tesztversenye is volt. " Szóval egy tehetséges, jól felkészített csapattal érkeztünk a játékokra és ez feljogosít minket, hogy bizakodjunk a jó eredményekben. Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, a Facebook-oldalán teheted meg.

07 15:28 Sport Marosi Ádám hatodik lett öttusában. Marosi Ádám olimpiai hatodik öttusában! Index - 21. 07 12:44 Olimpia A kombinált számban is tudott javítani. Ahogy a nőknél, úgy a férfiaknál és brit bajnokot avattak. További cikkek

1. Marosi ádám olimpia fc
  2. Marosi Ádám a 6., Kasza Róbert a 27. helyen végzett az öttusa versenyen - Blikk
  3. Portalmix
  4. ALDI Szeged akciós újság lapozható | 2022.04.07.
  5. Sodoma 120 napja
  6. Jazzy rádió most szól top
  7. Magyar Olimpiai Bizottság - MAROSI ÁDÁM
  8. Itthon: Marosi Ádám: Három hete majdnem eltört a nyakam, elégedett vagyok a helyezésemmel | hvg.hu
  9. Marosi ádám olimpia 80
  10. Vásárlás: Xiaomi Mi Induction Cooker (DCL01CM) (ZHF4020GL) Hordozható főzőlap árak összehasonlítása, Mi Induction Cooker DCL 01 CM ZHF 4020 GL boltok
  11. Marosi ádám olimpia real
  12. Norbit teljes film

A 2009-ben, ugyancsak Londonban világbajnok Marosi a vívás után hatodik, az úszást követően hetedik volt, majd hibátlanul lovagolt, így ötödikként vágott neki a lövészetekkel kombinált futásnak, melyben két helyet előrelépett. A magyar öttusasport 14. egyéni olimpiai érmét gyűjtötte be, a harmadik bronzot. Marosi egyben a magyar londoni küldöttség 17. érmét - ötödik bronzát - szerezte. A záró számra, a lövészettel nehezített futásra - akárcsak a lovaglásra - a Greenwich Parkban található lovaspályán került sor mintegy 20 ezer néző, köztük sok magyar előtt. Olimpián most mutatkozott be a kombinált szám, s a sportág világversenyein már kipróbált lézerpisztolyos lövészet. A stadion egyik végében helyezték el a lőállásokat, az öt találat után az arénán kívülre vezetett az útvonal, majd belül egy kanyargó pályán értek vissza az öttusázók 1000 méter megtétele után az újabb lövészethez. Összesen 3000 méter várt az indulókra. Az összetettben élen álló, 2010-ben Európa-bajnok, kétszeres vb-ezüstérmes cseh David Svoboda egy másodperccel hamarabb kezdhette az utolsó tusát, mint a második kínai Cao Csung-zsung, az idei világbajnok orosz Alekszandr Leszun és Kasza Róbert kilenc másodperccel az éllovas után rajtolhatott.

Marosi Ádám öttusázó a turmixgépét is magával vitte a tokiói olimpiára - Legfrissebb hírek, információk és összefoglalók minden percben

Ő maga fogalmazott úgy, hogy majdnem meghalt. Mai kibeszélőnkben trambulinunk volt a női kajaknégyes aranya, a pólós csajok bronza, Muszukajev Iszmail ötödik s Marosi Ádám hatodik helye. A visszavonulással és az anyasággal tervező női sportolóink kapcsán felidéztük Kele kolléga bölcsességét, miszerint a foci, pontosabban a sport a világ legfontosabb nem fontos dolga. A két érem mellett kajak-kenuban, öttusában és birkózásban is összejött egy pontszerző hely. Arra a legbüszkébb, hogy a három olimpián csak egy verőhibája volt lovaglásban. Az olimpiai bajnok a brit Joseph Choong lett. Ahogy vártuk, jött az érem kajak-kenuban, egy arany képében. Első meccsükön kikaptak a franciáktól, de a döntőben revánsot vettek és olimpiai bajnokok lettek. Szenzációs versenyzéssel újabb magyar arany, Kozák Danuta már hatszoros olimpiai bajnok. Szurkolhatunk férfi öttusázóinkért is. Vízilabdázóink bronzmeccset játszanak, míg szabadfogású birkózónknak vigaszágon kell harcolnia a harmadik helyért. Befejezik versenyüket a férfi öttusázóink és a kajak-kenusok is négy egységgel szerepelnek majd a programban.

Ne maradjon le az ORIGO cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail címét és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.

Marosi Ádám 31 másodperces hátrányból, a 7. helyen indult a kombinált számban, végül egy helyet javítva a 6. helyen végzett. Kasza Róbert végül a 26. helyen fejezte be a versenyt. A 10. helyen kezdte meg a napot Marosi Ádám, míg Kasza Róbert a 27. lett a körvívásban. Az úszásban Marosi Ádám a 9. legjobb időt úszta 200 gyorson 1:59. 50-nel, ezért 311 pontot kapott, míg Kasza 2:00. 61-e 309 pontot ért. A bónuszvívásban Kasza két győzelmet szerzett, Marosi viszont nyeretlenül zárt. A lovaglás Marosinak sikerült jobban: Kasza Róbert tizenötödikként vágott neki a pályának, lova egyszer ellenszegült, egy akadályt levert és volt időtúllépése is, így a maximális 300 pontból végül 271-et tudott megszerezni. Marosi huszonnyolcadikként indult, hibátlanul lovagolt, és mindössze időtúllépésért kapott három pont levonást, így 297 ponttal zárta a tusát. Ezzel összességében a 4., Kasza Róbert pedig a 25. helyen várták a futást. Az első lövészet után Marosi visszaesett a kilencedik helyre, de futásban tudta ezt kompenzálni.