Málna Lekvár Mag Nélkül

Világ Legdrágább Kutyája - Több Mint 430 Millió Forintot Fizettek A Világ Egyik Legdrágább Kutyájáért | Érdekes Világ

1/15 A kérdező kommentje: 2/15 anonim válasza: 2010. jún. 14. 20:13 Hasznos számodra ez a válasz? 3/15 anonim válasza: Én a kínai kopasz kutyára tippelnék. Talán azért mert az a fajta a legkülönlegesebb/legmeghökkentőbb és biztos sokan csak azért veszik, hogy megnézzék őket az utcán ezért a tenyésztők drágán adják. :D Más indokot nem tudok... De ez csak egy tipp volt. Egyébként mért érdekel? Ennyi pénzed van? Ha rosszul értelmeztem a kérdést akkor még egy válasz: SZÁMOMRA az én kutyám a világ legdrágább kutyája mert jó sok számból az az összeg amiért odaadnám:) 2010. 20:13 Hasznos számodra ez a válasz? 4/15 anonim válasza: jó sok számból *állna 2010. 20:14 Hasznos számodra ez a válasz? 5/15 anonim válasza: nekem is a kínai meztelenkutya ugrott be, de fogalmam sincs.. nekem a legdrágább a pici mopszom, imádom:) 2010. 20:22 Hasznos számodra ez a válasz? 6/15 Akiteki válasza: Az enyém. Nincs az a pénz, hogy odaadnám. 2010. 20:34 Hasznos számodra ez a válasz? 7/15 Akiteki válasza: Egyébként nincs olyan, hogy melyik fajta.

  1. A világ egyik legdrágább kutyája a tibeti masztiff - Könnyű
  2. A világ 10 legdrágább kutyája, akikért bizony mélyen a zsebünkbe kell nyúlnunk
  3. Világ legdrágább kutija
  4. Egy lakás árát egy cicáért? A világ 10 legdrágább macskája

A világ egyik legdrágább kutyája a tibeti masztiff - Könnyű

  1. A világ egyik legdrágább kutyája a tibeti masztiff - Könnyű
  2. A világ legdrágább kutyája - Kívül tágasabb
  3. Sárga krumpli mire jó per
  4. Madi Lane | egy új csillag az esküvői ruha világában | Eklektika szalon
  5. 350 milliós a világ legdrágább kutyája - Blikk

Az ember csak kapkodja a fejét (legalábbis az olyan földhözragadt példány, mint jelen sorok írója): mi van itt? És főleg: miért? A tibeti kapcsolat A tibeti masztiff ára az utóbbi években szökött az egekbe, ennek oka pedig furcsa mód Kína és Tibet közeledésében keresendő. A közeledést a szó fizikai értelmében (is) értsük: a pár éve átadott Pekinget és Lhasát összekötő vasútvonal nyomán megnőtt a Tibet iránti érdeklődés Kínában, ahol köztudottan egyre több a gazdag, akik szívesen költenek, ráadásul némi túlzással bármire, ami divatos. Így aztán a 90-es évek végén még 100 fontért árult tibeti masztiff ára hatszorosára-tízszeresére emelkedett (Magyarországon is 250 ezer forint körüli a jelenlegi ár), ám még ehhez képest is nagyon durvának tűnik az egymillió font. Ritka mint a vörös masztiff A kiugró ár a kutya színének köszönhető. Nagy Folt ugyanis vörös, ami nagyon ritka az általában fekete és/vagy (arany)barna masztiffok között, így aztán az ára is az eget verdesi (szerény véleményünk szerint egyébként már szét is verdeste, de hát a Kívül tágasabb nem egy kutyablog).

A világ 10 legdrágább kutyája, akikért bizony mélyen a zsebünkbe kell nyúlnunk

Ez a cikk több mint 1 éve frissült utoljára. A benne lévő információk elavultak lehetnek. 2011. márc 16. 13:43 Háromszáz millió a világ legdrágább kutyája Peking - Egy tibeti masztif lett a világ legdrágább kutyája, a Nagy Csobbanás névre hallgató vörös óriást kereken egymillió jüanért, vagyis több, mint 300 millió forintért vette meg egy kínai üzletember. A szénbányáival milliárdokat kereső férfinak ezentúl is alaposan a zsebébe kell majd nyúlnia, hisz a várhatóan csaknem 100 kilósra növő állat napi két kiló hús mellett tengeri uborkával, kagylóval és algával táplálkozik. Tenyésztője szerint ennek ellenére igazán megéri az árát, hisz Nagy Csobbanás díjnyertes szülők kölyke, 11 hónapos korára már ivarérett kan, és mint egyedülálló tenyészet neveltje, gazdájának akár 10 ezer jüant is hozhat egy-egy fedeztetése. Nagy Csobbanásnak jó dolga lesz: tenyészkannak szánják. Ilyen ár mellett persze legkevesebb száz pároztatás kell ahhoz, hogy Nagy Csobbanás behozza az árát, ami kutyaévekhez mérten évi hat-nyolc aktust jelent.

3/15 anonim válasza: Én a kínai kopasz kutyára tippelnék. Talán azért mert az a fajta a legkülönlegesebb/legmeghökkentőbb és biztos sokan csak azért veszik, hogy megnézzék őket az utcán ezért a tenyésztők drágán adják. :D Más indokot nem tudok... De ez csak egy tipp volt. Egyébként mért érdekel? Ennyi pénzed van? Ha rosszul értelmeztem a kérdést akkor még egy válasz: SZÁMOMRA az én kutyám a világ legdrágább kutyája mert jó sok számból az az összeg amiért odaadnám:) 2010. 20:13 Hasznos számodra ez a válasz? 4/15 anonim válasza: jó sok számból *állna 2010. 20:14 Hasznos számodra ez a válasz? 5/15 anonim válasza: nekem is a kínai meztelenkutya ugrott be, de fogalmam sincs.. nekem a legdrágább a pici mopszom, imádom:) 2010. 20:22 Hasznos számodra ez a válasz? 6/15 Akiteki válasza: Az enyém. Nincs az a pénz, hogy odaadnám. 2010. 20:34 Hasznos számodra ez a válasz? 7/15 Akiteki válasza: Egyébként nincs olyan, hogy melyik fajta. Mostanában nagyon pörög a szuperautók piaca, a Yahoo ezért összeszedte a 10 legdrágább sportkocsit, amin sikerült túladni.

Világ legdrágább kutija

A kínai, nepáli és tibeti ősi nomád törzsek a juhok ragadozóktól való védelmére használtak. A tibeti masztiff a világ egyik legnagyobb és legvédettebb fajtája. Egyedei akár 83 centiméterre és 72 kilósra is megnőhetnek. 2014-ben jelentették, hogy ez a fajta volt az egyik a legdrágább kutya a világon, miután eladtak egyet 1, 9 millió dollárért (csaknem 503 millió forint). Csau csau Az egyik legrégebbi, ma is létező kutyafajta. Jó vadász- és őrzőkutyák, különlegességük, hogy egyedi, fekete nyelvvel rendelkeznek. 900 — 8, 500 dollárig árulják őket. KIS OROSZLÁNKUTYA Kialakulása az 1500-as évekre tehető. Az európai arisztokrácia körében évszázadokon át igen kedvelt fajta volt. Goy Alba hercegét ábrázoló, az 1700-as évek végén készült festményén is találkozunk vele. Később népszerűsége rohamosan csökkent, 1960 táján a világ egyik legritkább fajtájaként tartották számon. Az utóbbi években – különösen az Egyesült Államokban – ismét népszerűbb ez az értelmes, jó természetű állat. Ára 4, 800 és 10, 000 dollár között van.

De miért olyan drága ez a kutya? Fajként való megjelenésük az volt csaknem 4000 évvel ezelőttre nyúlik vissza Kínában. Ez az eredet a többi masztifffaj eredeti fajtájának tekinti. Millenáris és misztikus jellege a többit teszi. Ha hiszünk magának Arisztotelésznek, aki Kr. E. 350-ben a tibeti masztiffot kutyafajtának minősítette, amely a kutya tigrissel való keresztezéséből származott. Tigris vagy oroszlán? A hím tibeti masztiff könnyen eléri a 70 kg-ot, de néhány példány meghaladja a 90 kg-ot is. A tibeti masztiff néven is ismert fajta vöröses sörénye miatt erősen hasonlít az oroszlánokra. A tenyésztők biztosítják, hogy intelligenciájuk mellett, ezeknek a kutyáknak szinte misztikus tulajdonságaik vannak: "Oroszlánvérük van, és a masztiff család tenyész hímjének krémje". Milyen más kutyafajták tartoznak a legdrágábbak közé? A vörös tibeti masztiff által nemrégiben elért áraktól és kizárólagosságtól távol még három másik kutyafajta van, amelyek a legdrágábbak közé tartoznak. A Cavalier King Charles spániel minden példányért elérhetik a 14 000 eurót.

Egy lakás árát egy cicáért? A világ 10 legdrágább macskája

Az amerikai akita nagyobb, vaskosabb fajta, sötétebb fejjel. Az ára 800 — 4, 500 dollár között van. Rottweiler Ha egy jó házőrzőre vágysz, nem kell tovább keresgélned. Gyakran alkalmazzák őket kereső-, mentő vagy rendőrkutyaként is. Áruk 1, 000 — 6, 000 dollár közt mozog. Fáraókutya Ismét egy igazi ritkaságról van szó, aminek fennmaradása – úgy tartják – annak köszönhető, hogy a föníciaiak magukkal vitték fáraókutyáikat, mikor letelepedtek Málta és Gozo szigetén. Kifejezetten ritka kutya, ez magyarázza magas árát, ami 1, 200 és 6, 500 dollár között mozog átlagosan. Azawakh Karcsú, elegáns megjelenésű agárfajta. Feje hosszú, keskeny, szeme mandulavágású, színe a standard szerint "égő topázra emlékeztető". Füle lelóg. Háta rövid, egyenes, fara enyhén csapott, mellkasa mély, hasa felhúzott. Végtagjai egyenesek, izmosak. Farka hosszú, vékony, mozgékony. Szőrzete rövid, selymes tapintású. Színe rőtes, vörös vagy homokszínű, fehér jegyekkel az arcorri részen, a mellkason és a farokvégen. Az ára 3, 000 — 6, 500 dollár között van Tibeti masztiff Ennek a kutyusnak az ára 2, 500 — 7, 000 dollár között van.

SZAMOJÉD A szamojéd (samoyed) kutyafajta az őshazájában, Szibériában, a Jenyiszej és az Ob folyó közötti területen élő szamojéd népcsoportról kapta nevét, az ottani emberek mindenes munkakutyája volt. Használták rénszarvasterelésre, szánhúzásra és vadászatra egyaránt – a szamojédek nagy becsben tartották kutyáikat, hiszen a mindennapi túlélés nélkülük lehetetlen lett volna számukra. A mai szamojédek rendkívül tetszetős küllemű és kedves karakterű kutyák, elsősorban kedvencként tartják őket, de kiválóan alkalmasak különböző kutyás sportokra is (szánhúzás, terelés, agility stb. ). Az ára 4, 000 és 11, 000 dollár között mozog. A Íme a világ 10 legdrágább kutyája bejegyzés először Kutyás hírek -én jelent meg. eredeti cikk Continue Reading

Számtalan módja van annak, hogy egy gazdag kutyatulajdonos egy kisebb vagyont elköltsön a kutyájára. Vehet neki drága dizájner kutyaruhákat vagy luxusnyaralásra is küldheti. Ám van, amikor arra költenek el hatalmas összeget, hogy megszerezzék a kutyát. Egy kínai ingatlanfejlesztő is pont ezt tette. A hírek szerint 12 millió jüant, kb. 1, 9 millió dollárt költött arra, hogy megvásároljon egy egyéves tibeti masztiffot. Az ügyletre egy kutyakiállításon került sor Kínában, ahol nem ő volt az egyetlen hatalmas összegért elkelt kutya. Egy másik kutyát 1 millió dollár körüli árért vett meg új gazdája. A masztiffok nagy és erős fajták, mindig is őrző-védő kutyaként használták őket, mert nagyon lojálisak és védelmezők. Ezért lettek státuszszimbólumok a kínaiak között és valószínűleg ezért a magas ár, amit most megadtak a tibeti masztiffért.